Soutěž Handy Dandy aneb šikovný není jen Dandy, ale i žáci z našich pátých tříd

31. října 2017 se na Základní škole Červený vrch konal již 22. ročník hravé soutěže v anglickém jazyce pro žáky 5. tříd Handy Dandy. Soutěže se zúčastnilo i 6 žáků z naší školy. Hravou formou si hravě poradili se 70 otázkami. Hodinový zábavný test žáci vyplňovali pomocí tlačítek na hlasovacím zařízení. Objevily se zde otázky z gramatiky odpovídající RVP pro I. stupeň. Slovní zásoba a znalost reálií byla samozřejmě širší, protože soutěžit jen podle učebnice by nebyla velká zábava. Umístění žáků naší školy bylo opět velmi úspěšné. Ze 114 účastníků z 11 škol se na bodovaných místech umístili Malvínka Chamrádová na 7. místě,  Leo Ratowski na 14. místě a nad 50 % správných odpovědí získali i Tadeáš Dub, Filip Bartoš a Helenka Houfová. Jak se sluší, to nejlepší nakonec. První místo získal a absolutním vítězem celé soutěže se stal Daniel Kašpárek z naší 5. A. Blahopřejeme. Všem moc děkujeme za účast a ať vás angličtina stále baví.