Neviditelná výstava

Neviditelná výstava je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven. A na tuto neobyčejnou výstavu se vypravily děti z IV. oddělení školní družiny. Výstavou nás provázeli nevidomí nebo částečně nevidomí lidé. Provázeli nás světem, který oni dobře znají, ale nám je naprosto cizí. Strávili jsme hodinu v naprosté tmě a vyzkoušeli si různá prostředí běžného života. Prošli jsme si předsíň, kuchyň, terasu, ulici, les, hájovnu a galerii. Vše jsme poznávali bez zraku, bez smyslu skrze nějž získává náš mozek nejvíce informací. Museli jsme zapojit hmat, sluch, čich a smysl pro rovnováhu. Touto výstavou jsme částečně nakoukli do světa nevidomých a pro děti i pro mě to byl opravdu silný a neobyčejný zážitek.

1. oddělení Šárka Kořínková