Lyžařský výcvikový kurz aneb Sněžné radovánky v Albrechticích

Žáci sedmé třídy se na přelomu ledna a února účastnili „lyžáku“ v jedné vesničce jménem Albrechtice. Nejdříve jsme dojeli autobusem ze Suchdola do penzionu Julie. Tam jsme se ubytovali a pak šli na oběd. Po obědě jsme vyšli na „takový kopeček“ jménem Tanvaldský Špičák, na němž jsme v následujících dnech lyžovali. Po procházce byla večeře. Další den jsme vstali, nasnídali se a šli rovnou na svah, kde jsme se rozřadili do skupin. Do oběda jsme lyžovali a po obědě zase až do čtyř hodin odpoledne. Nasvačili jsme se a měli jsme volnou zábavu až do večeře. Po večeři se hrály zábavné hry. Třetí den skoro kopíroval druhý až na to, že jsme se nerozřazovali do skupinek, ale rovnou lyžovali. Čtvrtý den, což bylo úterý, šla třída 7. A na běžky a třída 7. B jela do továrny, ale o továrně až za chvíli. Teď něco o výletě na běžkách. Běžkovali jsme k přehradě Desná, která se protrhla 18. září 1916. Tam jsme si dali svačinu a běžkovali zpátky. Ve středu jsme si výlety prohodili a šli do továrny na hračky (DETOA),  která je první továrnou na hračky v České republice. Vlastnil ji Johann Schowanek. Byli jsme na exkurzi a mohli si i nějaký výrobek koupit.  Ve čtvrtek jsme lyžovali a cvičili na závod ve slalomu. Dvě skupiny pan učitel Samuel Jordán natáčel a večer videa přehrál. Řekl nám, co bychom mohli zlepšit. Předposlední den dopoledne se konal závod ve slalomu a odpoledne probíhalo obvyklé lyžování. Večer bylo vyhlášení výsledků závodu ve slalomu. První z kluků byl Lukáš Zima a z holek Kateřina Tichá.  A pak super diskotéka. V sobotu jsme si dobalili věci a jeli autobusem domů!

David Ábel, Mediální výchova