Nebušický běh

Ve čtvrtek 12. dubna se žáci naší školy zúčastnili přespolního běhu v Nebušicích. Jednalo se o závody pořádané Prahou 6 a zúčastnily se jich přihlášené školy spadající do této městské části. Mohli se zapojit žáci od 1. do 9. ročníků. V naší škole proběhlo školní kolo v běhu v rámci jednotlivých tříd, a poté jsme s nejzdatnějšími žáky z každé třídy vyrazili do Nebušic. V každé kategorii soutěžili vždy chlapci a dívky zvlášť. Žáci od 1. do 3. ročníků běželi 500m, to stejné i dívky 4. a 5. ročníků. Dále chlapci 4. a 5. ročníků, všichni žáci z 6. a 7. ročníků a žákyně 8. a 9. ročníků zdolávali 1000m. Nejdelší trasu museli překonat chlapci 8. a 9. ročníků, jejichž závod měřil 1500m. I přes velký počet zúčastněných, se našim žákům podařilo v jednotlivých kategoriích velice dobře umístit. V kategorii 1. ročníků dívek zvítězila Alžběta Zachovalová a na druhém místě byla Nikola Matušíková. V kategorii 1. ročníků chlapců obsadil 3. místo Jiří Jindrák. Dále v kategorii dívek 6. a 7. ročníků obsadila druhé místo Karolína Štélová a mezi chlapci 8. a 9. ročníků vybojoval druhé místo Jaroslav Sedláček. Závody i počasí se nám vydařily a do školy jsme se vraceli zpět unaveni ale s úsměvem na tváři díky podaným výkonům a skvělému sportovnímu zážitku.