Strašidelná škola

Už čtvrtý ročník akce Strašidelná škola se konal 5. a 7. 11. v naší Základní škole Mikoláše Alše od 18 do 20 hodin. 5. 11. se otevřela pro ty nejmladší (předškoláci, prvňáci a druháci) a 7. 11. pro ty starší (třeťáci, čtvrťáci a páťáci). Naše strašidla po roce zase vyšla ze školních temných stínů a opět oprášila své kožichy. Trasy se ubíraly těmi nejtemnějšími uličkami a zákoutími, které se ve škole nachází. Tento rok se zde objevili klauni, zombie, různé postavy z hororů, duchové, kostlivci aj. Některá strašidla se každoročně obměňují, avšak nejhrozivější a nejstrašidelnější strašidla zůstávají stejná. A každým rokem strašidýlka a strašidla přibývají.

Charlotte Hendrychová, 9. B

Letošní Strašidelná škola byla zajímavá a plná strašidel. Strašidla byla ohleduplná a děti šly do Strašidelné školy jak s úsměvem na tváři, tak i s pláčem. Ale všechny děti měly šanci potkat „záchytný bod“, a to mladého a pozorného pana učitele Františka Pekarovicse, který se schovával kousek od vchodu do Strašidelné školy. Aby nekazil atmosféru, měl opičí masku a všechny děti, které se opravdu hodně bály, vyvedl na jejich přání ven ze školy hlavním vchodem. Já osobně jsem si školu večer prošla a moc se mi líbila.

Veronika Smrčková, Školní média