Sportovní den již podeváté

„Neveselo truchlivo“ hlásil pohled z okna v sobotu 13. dubna, alespoň co se počasí týká. Obalili jsme se termoprádlem a teplými svršky a vyrazili na 9. Sportovní den naší školy.  Pod vedením paní ředitelky Alexandry Kejharové a tělocvikářů Gabriely Matušíkové a Tomáše Jaroše se rozehrál koncert mnoha rukou a nohou mých kolegyň a kolegů, kteří již tak nějak automaticky tráví vždy jednu říjnovou a jednu dubnovou sobotu přípravou a realizací tohoto sportovního svátku. Sportovní den by však nemohl fungovat bez sportovců a fanoušků, kteří opět fandili jako o život a vytvořili fotbalovým hráčům úžasnou atmosféru a orientačním běžcům psychickou i fyzickou podporu. Orientačního běhu školou se zúčastnilo rekordních 131 běžců. Na medailových pozicích se umístily tyto hlídky:

1. místo: Tomáš Červený, Samuel Černý, Filip Král
  2. místo: Alžběta Doubková, Tobiáš Kozánek, Stella Kořenová
  3. místo: Daniel Suda, Prokop Hájek

Starší žáci

1. místo: Petr Hanák, Vilém Kalous, Borek Bican
  2. místo: Kristina Czakó, Anežka Krýslová, Barbora Vávrová
  3. místo: Adam Mühlbauer, Alexandra Fernandes, Anna Kybalová

[clear]

Turnaje v minikopané se zúčastnilo osm týmů, z nichž většina patří k našim turnajovým stálicím.
[clear]

Konečné pořadí týmů

1. místo: FC KFC
  2. místo: FC Banáni
  3. místo: Masters of King
  4. místo: Suchdolští draci
  5. místo: Piráti
  6. místo: Superparta
  7. místo: Bleskáčci
  8. místo: FC Béčko

Ačkoli sluníčko bylo na své paprsky skoupé, všichni sportovci se dočkali zasloužených odměn
a mohutného potlesku od přihlížejících podporovatelů. A jaký bude jubilejní 10. Sportovní den? Nechte se překvapit!

Šárka Ábelová

ZŠ Mikoláše Alše