Grant Zelená fasáda ZŠ M. Alše

Škola získala od hlavního města Prahy v rámci grantového programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí (oblast I.3 Zlepšení stavu prostředí školských a jiných vzdělávacích zařízení) prostředky na realizaci úpravy zelené fasády v průčelí školy výsadbou do vegetačních koryt a následném využití realizované výsadby v rámci výuky přírodovědných předmětů a v hodinách výchov. Žáci školyvytvoří vizualizaci současné podoby fasády a informační systém obsahující stručnou informaci o jednotlivých vysazených rostlinách. Pro novou úpravu zelené fasády bude použito zahradních kultivarů nízkých dřevin a bylin. Během roku se jednotlivé komponované partie výsadeb budou střídat v květu, což zajistí zelené fasádě proměnlivost v jednotlivých ročních obdobích.