Šestý Piknik za školou

Šestý „Piknik za školou“ se navzdory velkému vedru vydařil.

Přivítali jsme naše budoucí prvňáčky. Děti z 1. A, B, C a D předvedly veselé taneční vystoupení a školní pěvecký sbor naladil diváky svými písněmi na blížící se prázdniny.

Příležitostné učitelské pěvecké uskupení Růžové brýle za doprovodu bandu Kocour v notách připomnělo známými šlágry z filmu Starci na chmelu dobu, kdy se odjíždělo na letní chmelové brigády.

V chládku staré budovy si děti mohly vyrobit záložky do knížky, náramky a korále z brček a papírové čepice nebo si nechaly pomalovat obličej podle svého přání.

Na hřišti se dovádělo na „skákací opici“. Mnohé potěšil a osvěžil kropicí vůz, který nám i s obsluhou poskytla městská část.

A co by to bylo za piknik, kdyby chyběla pestrá nabídka občerstvení, kterou kromě školní jídelny připravili i někteří žáci naší školy. V nabídce byla také točená zmrzlina, cukrová vata, nápoje a další dobroty.

Vpodvečer se naši deváťáci  vtipně i dojemně rozloučili se svojí „základkou“. Přejme jim šťastné vykročení do nové důležité životní etapy.