Obvodní kolo olympiády v anglickém jazyce

Dne 21.2.2020 se dvě žákyně naší školy zúčastnily obvodního kola olympiády v anglickém jazyce, které proběhlo na ZŠ a MŠ Emy Destinnové v Praze 6. Nejdříve obě děvčata absolvovala poslechový a gramatický test a následně ústní část. Obě se musely krátce představit a poté si vylosovaly konverzační téma, při kterém prokázaly znalost plynulé, mluvnicky správné angličtiny a pohotovou reakci na otázky poroty.

Žákyně soutěžily ve dvou kategoriích. V každé z nich bylo 16 účastníků. Výkony všech soutěžících obvodního kola byly velmi vyrovnané a mnohdy o umístění rozhodoval jeden jediný bod.

Veronika Smrčková ze sedmého ročníku se umístila na pátém místě.

Laura Brodinová z osmého ročníku se umístila na osmém místě.

Oběma dívkám moc gratulujeme a těšíme se, že příští rok znovu vyrazíme porovnat síly s ostatními školami na Praze 6.