Pomoc školy Ukrajině

Ve dnech 3. a 4. března se na Základní škole Mikoláše Alše konala sbírka na pomoc ukrajinským vojákům ze 128. zakarpatské brigády a obyvatelům Ukrajiny prchajícími před hrůzami právě probíhajícího válečného konfliktu. Sbírky se zúčastnila celá škola a vybrány byly potřebné věci jako baterie, powerbanky, nezbytné potřeby pro první pomoc, léky, autolékárničky, desinfekce, hygienické potřeby, karimatky, deky, spacáky…

Materiál byl roztříděn do popsaných beden a pytlů tak, aby se dostal co nejdříve na potřebné místo. Tento materiál byl doručen na slovensko-ukrajinské hranice u města Užhorod ve dnech 4. a 5. března a dále byl distribuován na potřebná místa na Ukrajině.

Celkem škola dokázala naplnit dvě po střechu naplněné dodávky s humanitární pomocí. Při cestě zpátky bylo do České republiky dopraveno několik ukrajinských žen a dětí, včetně rok a půl staré ukrajinské holčičky Máši pocházející z okolí Donbasu.

Všem, kteří pomáháte, děkujeme.