Den Země

Den Země je celosvětová událost zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Na naší škole se letos poprvé slavil projektovým dnem.

Děti na prvním stupni si užívaly zkoumání přírody a kreativní tvorbu v ní, učily se jak třídit a snížit odpad, o důležitosti vody nebo o ekosystému lesa a práci lesníka.

Žáci na druhém stupni se podívali na film a dále pracovali s učiteli a lektory. Šesté třídy se věnovaly tématu biodiverzita, životní prostředí a poselství Velikonočního ostrova, sedmé třídy měly téma klima a voda v krajině, osmé třídy řešili odpady a důležitost půdy a deváté třídy potraviny a zerowaste.

Proběhly výlety ven, diskuse a přednášky, pokusy, zkoumání a mikroskopování, tvorba plakátů i sliby naší planetě. A my doufáme, že s novými informacemi a zážitky je všechny rádi dodrží.