Adrenalinová škola v přírodě

I tak by se mohla jmenovat škola v přírodě tříd V. A a V. C, která probíhala ve Velké Úpě. Během týdne jsme toho zvládli opravdu hodně. Začali jsme v Herní krajině Pecka. Prolézačky z přírodních materiálů na vrcholků hor byla prostě nádhera a zážitek. Pokračovali jsme dalším výletem lanovkou na Růžovou horu, kde jsme našli zbytky sněhu, což nás některé v květnu zaskočilo. Dalším adrenalinovým dobrodružstvím byla Bobová dráha v Peci pod Sněžkou. Někteří z nás jeli na takové dráze úplně poprvé. Svezla se i paní učitelka a jistě ji slyšela celá Pec, jak křičela. Adrenalinem byla i noční bojová hra, která vedla cestou kolem zurčícího potůčku, kde úkolem dětí bylo zapamatovat si obrázky zvířat, což jim ztěžoval „hlas z lesa“, který volal o pomoc. V tu chvíli některé děti zapomněly úplně všechno. Během celého týdne jsme hráli spoustu her jak venku, tak uvnitř penzionu. Naši zážitkovou školu v přírodě jsme zakončili výkony v lanovém parku v Peci. Děti byly moc šikovné a lezly jako opičky.

Podle reakcí dětí se zdá, že si školu v přírodě užily a za to jsme moc rádi.

Šárka Kořínková, Klára Šedivá, Svatopluk Kůrka, Ivana Kopecká