Přijímačky načisto

V letošním školním roce se přihlásilo na střední školy z našich devátých tříd 87 žáků. Měli možnost podat dvě přihlášky. Navzdory chmurným předpovědím o síle populačních ročníků, obtížnosti zkoušek a vlivu covidu si vedli takto:

Nejvíce žáků bylo přijato na gymnázia, a to úctyhodných 26, zejména na  Gymnázium Arabská, Gymnázium U Libeňského zámku, Nad Štolou, Gymnázium Jana Keplera a Gymnázium Botičská.   Zajímavých úspěchů dosáhli naši žáci při přijímání na umělecké školy. Dostalo se 10 žáků, z toho tři na prestižní Hellichovku. Obchodní akademie v příštím roce navštíví 9 žáků, střední průmyslové školy také 9 žáků a na zdravotnické školy zamíří 3 žáci. K tomu se přidají pro nás tolik potřební kuchaři a cukráři, autotronici a automechanici, malíři a lakýrníci, kadeřnice a kosmetičky v celkovém počtu 17 žáků. V neposlední řadě na ostatní střední školy se zaměřením na veřejnou správu, sociální služby a předškolní pedagogiku bylo přijato 10 žáků.

Naprostá většina žáků byla nakonec přijata na školu, kterou si přála.

Monika Radová, výchovná poradkyně pro volbu povolání