Ročníkové práce pošesté

Informatika, digitální kompetence, mediální výchova, důvěryhodné zdroje informací, forma, obsah, dodržení termínů, komunikace, prezentační dovednosti – to vše jsou „klíčová slova“ pro zvládnutí ročníkové práce v  9. ročníku. Na konci února 2024 již pošesté naši deváťáci prezentovali nejen ročníkové práce v tištěné podobě, ale také své počítačové prezentace. Přítomná komise komplexně zhodnotila půlroční práci každého z nich. Témata ročníkových prací byla opět rozmanitá – sahala od závažnějších témat společenských, kulturních a historických až po témata vědeckotechnická, přírodovědná a sportovní. Níže si můžete přečíst komentáře samotných žáků.

Všem, kteří svůj velký den zvládli a práce obhájili, gratuluji.

Šárka Ábelová

Informatika, 9. ročník


FOTOGALERIE


„Před ročníkovou prací jsem měla strach z toho, jaké to celé bude tvořit. Největší strach jsem měla asi z prezentování. V závěru jsem ale hrozně ráda, že jsem dostala tuto příležitost. Vytvořit takovou práci sice není jednoduché, ale není to také nic, co by se nedalo zvládnout. Samotnou prezentaci jsem si nakonec i užila a jsem s ní nadmíru spokojená. Celé tvoření ročníkové práce mi přineslo spoustu zkušeností, za které jsem vděčná.“

„Před ročníkovou prací jsem měla trému a nevěděla jsem, co čekat. Postup této práce byl celkem zdlouhavý a trochu i náročný. Ale i přes všechny tyto menší problémy mi  tato práce dala hodně nových zkušeností. Jsem spokojená s tím, jak jsem tuto práci dokončila
a odprezentovala, a také s tím, jak byla ohodnocená.“

„Jsem ráda, že jsem si to mohla  vyzkoušet, protože mě to bude čekat i na střední škole. Pro mě to byl docela stresový den, ale nic, co by se nedalo zvládnout. Samotné prezentování nebylo tak hrozné, jak jsem si myslela, a jsem spokojená s tím, jak to všechno dopadlo.“

„Ráno jsem vůbec nevěděl, jaké to bude, ale postupně jsem začínal být nervózní. Když jsem byl na řadě, tak se mi vůbec nechtělo, ale nějak jsem to odprezentoval. Jinak to bylo
v pohodě.“

„Byla to pro mě nová zkušenost. Nebavilo mě to, ale naučil jsem se vyhledávat na internetu. Nejlepší bylo jídlo.“

„Bylo to docela lehké a nebyl jsem ani moc nervózní, jenom ze začátku, pak to bylo v pohodě. Největší úleva byla, když jsem to měl za sebou.“ 

„I přesto, že jsem o svém tématu věděl hodně a věděl jsem přesně, co říct, tak jsem toho ve stresu značnou část zapomněl říct, jinak jsem si prezentaci poměrně užil.“

„Takovou větší práci jsem dělala poprvé v životě a bylo to pro mě v některých chvílích těžké, ale jsem ráda za tuto zkušenost. Před prezentací jsem byla hodně nervózní, ale potom jsem zjistila, že jsem byla nervózní úplně zbytečně. Nakonec to bylo fajn :)“

„Tato práce byla pro mě něco úplně nového, celou dobu jsem tuto veškerou práci brala vážně. Víte, ne každý den budete prezentovat před komisí vaši práci, na které jste pracovali dlouhou dobu. Takže trému jsem měla velkou, ale nakonec to bylo v pohodě.“

„Ročníková práce pro mě nebyla tak těžká jako pro ostatní, ale chápu, že pro někoho to obtížné být může. Prezentace byla trochu stresující ze začátku, ale když jsem zjistil, co mě čeká, tak jsem se uklidnil. Komise byla hodná.“

„RP za mě byla v pohodě, ale to nejtěžší bylo najít informace o mém tématu. Předtím, než jsem šel, tak jsem byl nervózní, ale když už jsem prezentoval, tak to bylo celkem
v pohodě.“

„Ročníková práce nám dala zkušenosti s prací ve Wordu, Powerpointu a zpracování informací.  Nejobtížnější část byla ta část, když jsme odprezentovali naši práci a museli se soustředit na ostatní práce. I když jsme si mysleli, že to bude velmi stresující, komise
i prostředí byly příjemné a nakonec jsme to všichni úspěšně zvládli.“

„Byla to pro mě nová zkušenost. Naučil jsem se lépe vyhledávat na internetu. Celkově bych shrnul, že to bylo zábavné. Ještě bych dodal, že jsem byl ráno  velmi nervózní, ale dopadlo to dobře.“

„Nebylo to moc těžké, bavilo nás to psát, dali bychom druhé kolo.“