Víš, co piješ?

S dětmi z IV. oddělení, jsme se zamysleli nad tím, jaké nápoje nejčastěji pijí a co jim nejvíce chutná. Zahráli jsme si na malé výzkumníky a nejprve jsme si udělali ochutnávku jednotlivých nápojů. Děti měly za úkol si zapisovat, který nápoj jim připadá méně či více sladký. Nejvíce nadšené byly, když přišla na řadu Coca Cola. Všichni sborově začaly skandovat „Co-la! Co-la!“. Od každého nápoje dostaly na ochutnání cca 1cl. Naučili jsme se, kde na etiketě najdeme množství cukru v nápoji. Pak přišlo na vážení. Digitální váhou jsme vážili a odměřovali cukr, který jsme sypali do pytlíčků. Vše jsme připevnili na naší nástěnku v oddělení. Děti byly velice překvapené, kolik cukru je např. v nápoji, který občas pijí, nebo který si nosí do školy na svačinu. Ovšem nejvíce je zaskočila „favoritka“ Coca – Cola. Ještě větší radost jsme měli, když děti, které přišly do ranní družiny, ocenily naše úsilí a se zájmem si naše dílo prohlížely. Jsme rádi, že naše práce měla smysl.

IV. oddělení – vychovatelka Š. Kořínková